odwodnienia tarasowe ACO SELF® Mini
ACO SELF® Mini
odwodnienia tarasowe ACO SELF® Mini
ACO SELF® Mini
odwodnienia tarasowe ACO Hexaline Szczelinowy
ACO Hexaline Szczelinowy
odwodnienia tarasowe ACO Hexaline Szczelinowy
ACO Hexaline Szczelinowy

Odwodnienia tarasowe

Taras na gruncie to takie miejsce wokół domu, gdzie użytkownik spędza dużo wolnego czasu. Dlatego też, podczas budowy jego wykończenie ma tak szczególne znaczenie. Każdy po prostu chce się tam czuć dobrze i odpoczywać wśród zieleni.

 

Jeśli chodzi o taras na gruncie, to najczęstszym rozwiązaniem są płytki ze szczelną fugą. Zabezpiecza ona doskonale przed roślinnością wyrastającą ze szczeliny i zabezpiecza przed penetracją wody w głąb. Jest jednak jeden aspekt, na który ACO szczególnie zwraca uwagę.

Otóż średnie opady na m2 podczas deszczu wahają się w granicach 1 l/m2. Natomiast w ostatnim czasie zmieniający się klimat pokazuje, że coraz częściej mamy do czynienia z krótkim ulewnym deszczem rzędu 35-40 l/m2 w ciągu 15 min. Należy pamiętać, że taras wykończony płytkami, stanowi duża powierzchnię z której należy szybko i bezpiecznie odprowadzić wodę deszczową, w celu zabezpieczenia przed zalaniem wejścia do budynku lub roślin w ogrodzie.

ACO jako firma profesjonalnie dbająca o zagospodarowanie wody deszczowej, dokłada wszelkich starań, aby poprzez swoje rozwiązania zapewnić spokój i bezpieczeństwo użytkowników.

Na tarasach rekomendujemy odwodnienia liniowe z polimerbetonu ACO SELF® Mini, ACO SELF® Euroline lub z tworzywa sztucznego ACO Hexaline® z rusztem tworzywowym lub ocynkowanym.
Zwracamy szczególną uwagę na dobór rusztów, wykonanych ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej lub żeliwa, których nowoczesny design i wysoka jakość pozwalają na lata wpasować się w krajobraz terenu.
Natomiast jeżeli zależy Państwu na sprawnym odprowadzeniu wody deszczowej oraz rozwiązaniu niewidocznym dla użytkownika, polecamy odwodnienia tarasowe ACO Hexaline® Szczelinowy.

Istnieje również możliwość zastosowania tarasowego odwodnienia punktowego ACO SELF® z jednym z atrakcyjnych rusztów. Wpust wykonany z polimerbetonu (a więc mrozoodporny), idealnie sprawdza się pod kranem ogrodowym, zapobiegając rozchlapywaniu wody na ścianie. Dodatkowo, przy zastosowaniu odpowiedniej nadstawki, pozwala na przyłączenie rury spustowej z dachu.

Na tarasach zalecamy zastosowanie wycieraczki z solidną podstawą z polimerbetonu. Umożliwia ona podłączenie odpływu o średnicy ø110, co znacznie ułatwia utrzymanie czystości tarasu, poprzez zmywanie za pomocą węża ogrodowego.

ACO SELF® Euroline
ACO SELF® Euroline
ACO SELF® Euroline
ACO SELF® Euroline
ACO SELF® Euroline
ACO SELF® Euroline
ACO SELF® Punktowe
ACO SELF® Punktowe
ACO Vario®
ACO Vario®