Iver i Hans-Julius Ahlmann w fabryce tworzyw sztucznych w Büdelsdorfie

ACO – rodzinna, której możesz zaufać

ACO jako firma rodzinna rozwija się z pokolenia na pokolenie. Teraźniejszość i przyszłość Grupy ACO jest reprezentowana przez Hansa-Juliusa Ahlmanna i jego syna Ivera, który oficjalnie dołączył do zarządzania ACO Severin Ahlmann GmbH & Co w 2012 roku jako partner zarządzający. Iver Ahlmann obecnie przejmuje odpowiedzialność korporacyjną za tożsamość ACO w celu kontynuowania rodzinnej pasji.

Otto Friedrich Ahlmann

1780 r. kapitan żeglugi morskiej Otto Friedrich Ahlmann postanawia rozpocząć karierę na lądzie jako biznesmen i zaczyna odnosić sukcesy. Jego synowie i wnuki zostają bankierami, właścicielami fabryk rentownych firm, zajmujących się przemysłem żelaznym w obrębie Skandynawii. Następne pokolenie koncentruje swe działania na zakładzie odlewniczym Carshütte w Rendsburgu, który staje się w XIX w. największą odlewnią w Północnych Niemczech. Żelazne i żeliwne odlewy, w tym szczególnie wanny, produkowane w Rendsburgu zdobywają ogromną popularność i od roku 1920 są eksportowane do 50 krajów świata.

Käte Ahlmann w rozmowie z ministrem Ludwigiem Erhardem


1931 r. po nagłej śmierci męża Juliusa, Kate Ahlmann (1890/63) przejmuje zarządzanie Carlshütte. Kate rozwija firmę postawioną w obliczu wielu wyzwań i staje się jedną z najbardziej znanych kobiet biznesu. Wśród jej wielu sukcesów, wyróżnić należy założycielstwo i przewodnictwo w Stowarzyszeniu Kobiet Niemieckich Firm (VDU).

Josef-Severin Ahlmann, założyciel ACO

Po II Wojnie Światowej, w 1946 r. Severin Ahlmann rozpoczyna biznesową karierę zakładając w Rendsburgu firmę ACO, która produkuje m.in. betonowe elementy instalacji sanitarnych dla budynków i obszarów rolniczych. Tę działalność poszerza w latach 60. W latach 70. firma wchodzi dynamicznie na rynki światowe z systemami ACO DRAIN® wykonanymi z nowoczesnego materiału, jakim okazuje się polimerbeton. I tak zaczyna się międzynarodowa przygoda ACO. Otwierają się placówki w Austrii, Szwajcarii, Francji a następnie w Anglii i USA. Rozwój Grupy ACO doprowadza do otwarcia nowych fabryk, także na rynkach wschodnio-europejskich w latach 90. Kadra kierownicza i inżynierska Grupy ACO oraz świetni konstruktorzy powoduje, że w dziedzinie odwodnień i oczyszczania ścieków firma uzyskuje wysoką, światową pozycję.Więcej informacji na temat historii rodziny Ahlmann i odlewni Carlshütte zostały przedstawione w biografii Ahlmann Käthe.