Elementy odwodnień z nowej perspektywy

 

Czy jest możliwe, by elementy odwodnień mogły wyróżniać projekt?

Elementy odwodnień uważa się często za konieczność, techniczny element infrastruktury budynku, który jest całkowicie podporządkowany funkcjonalności. Normy i przepisy także zawierają jednoznaczne ograniczenia. Z punktu widzenia projektanta odwodnienia stanowią element, o którym myśli się na końcu, który jest postrzegany wyłącznie przez pryzmat swojej funkcji - odprowadzenia wody lub innej cieczy z konkretnej powierzchni. ACO, mając na uwadze spełnienie tego podstawowego zadania, które ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowania danej powierzchni, proponuje, by coś tak prostego jak elementy odwodnień mogło stanowić wartość dodaną dla projektanta i jego klienta.

 

 

Na czym polega różnica?

Jeśli dobrze się przyjrzeć, elementy służące do odprowadzania wody mogą nadać nowy wygląd odwadnianej powierzchni. Mogą także stać się inspiracją dla architekta lub osobę odpowiedzialnej za specyfikację projektu, bo takie właśnie możliwości zapewniają elementy odwadniające ACO.

 

Dzięki licznym możliwościom wyboru i wielu kombinacjom dostępnych wersji i materiałów, architekt może urozmaicić swój projekt i stworzyć coś naprawdę niepowtarzalnego. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się całkowicie ukryć elementy służące do odprowadzania wody, czy tez podkreślić ich obecność, ma do dyspozycji ogromny wybór ciekawych rozwiązań - od standardowych po całkowicie indywidualne.

 

"Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie..."

Frank Lloyd Wright

APLIKACJE: 

Drain Design - dobierz ruszt

http://www.draindesign.pl/#/main/