Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.


Od 30 lat jesteśmy częścią międzynarodowej Grupy ACO produkując i dostarczając rozwiązania w zakresie odwadniania powierzchni zewnętrznych oraz budynków, tym samym dbając o klimat, zasoby wodne i oczywiście przyszłe pokolenia.

Celebrujemy tę ważną chwilę z Tomaszem Łapą (Prezesem Zarządu ACO Sp. z o.o.) oraz Waldemarem Elertem (Członkiem Zarządu ACO Sp. z o.o.), przeglądającymi oryginalny akt notarialny potwierdzający utworzenie spółki w Polsce.

„Jestem dumny z organizacji, która wyznacza trendy na polskim rynku i od 30 lat jest synonimem jakości w obszarze systemów odwodnień…” mówi Tomasz Łapa.


Celebrujemy tę chwilę z naszym Zarządem, oglądając pierwszy Akt Notarialny potwierdzający utworzenie spółki w Polsce.

Tomasz Łapa Prezes Zarządu ACO Sp. z o.o. oraz Waldemar Elert Członek Zarządu ACO Sp. z o.o.


Jestem dumny z organizacji, która wyznacza trendy na polskim rynku i od 30 lat jest synonimem jakości w obszarze systemów odwodnień… A jeśli weźmiemy pod uwagę jubileusz 75-lecia Grupy ACO obchodzony w roku ubiegłym to duma i satysfakcja są jeszcze większe. Te dwa jubileusze to ukoronowanie ogromnego wysiłku, zaangażowania i pasji naszych Pracowników. To nagroda dla nich, dlatego też jubileuszowy rok będzie pełen niespodzianek i wydarzeń organizowanych przede wszystkim z myślą o naszych ludziach.

Historia naszej firmy jest bardzo bogata, przede wszystkim w zakresie produktów i usług dostarczanych naszym Klientom. W latach dziewięćdziesiątych po raz pierwszy wprowadziliśmy na rynek innowacyjne odwodnienie liniowe z polimerobetonu ACO DRAIN®, które stało się synonimem dla tej grupy produktów. Od tego momentu we wszystkich opracowaniach techniczno-naukowych zaczęło pojawiać się sformułowanie „ACOdren” odnoszące się do całej kategorii odwodnień liniowych. To historyczna chwila, która wyróżniła nasze produkty w oczach naszych Klientów.

To właśnie w drugiej połowie wspomnianych lat dziewięćdziesiątych z linii produkcyjnej dopiero co otwartej fabryki w Legionowie zaczęły wyjeżdżać ogromne ilości kanałów ACO DRAIN® N100K, ACO DRAIN® E100-150K ACO Gala czy ACO Self. Kolejnym etapem rozwoju było wprowadzenie do oferty niezrównanego konstrukcyjnie odwodnienia ACO DRAIN® Multiline o przekroju „V” a także specjalistycznych kanałów monolitycznych ACO DRAIN® Monoblock. Silna pozycja na rynku w dziedzinie odwodnień pozwoliła nam pójść krok dalej i w 2007 roku uruchomić produkcję separatorów substancji ropopochodnych i separatorów tłuszczu.

Nasze produkty znalazły zastosowanie w tysiącach projektów i zrealizowanych inwestycji począwszy od terenów przydomowych, poprzez zagospodarowanie wody w ramach m.in. infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniczej czy magazynowej a skończywszy na odwadnianiu budynków typu hotele czy obiekty mieszkalne. Oprócz tego przez ostatnie lata mocno rozwinęliśmy rozwiązania dla przemysłu spożywczego i branży HoReCa, gdzie higiena jest niezwykle ważna, a nasze produkty z gamy ACO HygieneFirst spełniają oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów w tym sektorze

Szczególnie warte podkreślenia są bardzo liczne inwestycje infrastruktury sportowej. Dotyczy to zarówno obiektów klasy A typu stadiony lekkoatletyczne, jak i również mniejszych obiektów typu „Orliki”, bieżnie, boiska piłkarskie, baseny czy też tory żużlowe. Nasze zaangażowanie w tym zakresie zostało docenione na Gali Sportowej Polski i uhonorowane tytułem „Budowniczego Polskiego Sportu XX-lecia”. Nagród i wyróżnień przez te wszystkie lata było znacznie więcej, co także jest wyrazem docenienia naszej ciężkiej pracy i zaangażowania.

Byłoby dużym uproszczeniem stwierdzenie, że miarą sukcesu są tylko innowacyjne produkty, nietuzinkowe inwestycje czy różnego typu wyróżnienia. Otóż nie byłoby ich bez naszych Klientów – wśród naszych odbiorców znajdują się organizacje, które praktycznie od samego początku aktywności ACO w Polsce wybierają nas. A dlaczego nas wybierają? Bo od 30 lat „robimy” tak, jak trzeba, tj. tak, jak rynek i sami Klienci tego oczekują oraz tak, jak podpowiada nam nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie. A to niewątpliwie zasługa zespołu ACO…

Trzy dekady za nami! A przyszłość przed nami.

Są powody do dumy…

Z jubileuszowym pozdrowieniem

Tomasz Łapa
Prezes Zarządu ACO Sp. z o.o.

#acopolska #historia #jubileusz #30lat