Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Vlog Kolaz 2 Kopia

ACO VLOG

Tomasz Łapa

Dyrektor Zarządzający / Prezes Zarządu

Tomasz Łapa | wszystkie filmy

Lider na Kozetce, Mental Health - Kultura Organizacyjna. Menedżer / lider. Gość: Tomasz Łapa.

Rozmowa mająca na celu budowanie świadomości na temat kultury organizacyjnej i zdrowia psychicznego w firmach. Gościem programu jest Tomasz Łapa, Prezes Zarządu ACO Polska, który opowiada o swojej karierze, zarządzaniu firmą, oraz wyzwaniach związanych z pandemią COVID-19. Rozmowa obejmuje tematy związane z pozytywnym nastawieniem, równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, oraz znaczeniem otwartej komunikacji i wsparcia dla pracowników w trudnych czasach. Tomasz Łapa dzieli się także swoim podejściem do zarządzania i kulturą organizacyjną, która kładzie nacisk na autonomię i zaufanie.

Olga Płaciszewska

Dyrektor Sprzedaży Dystrybucyjnej
i Marketingu

Jak chronić zasoby wodne? Olga Płaciszewska o zarządzaniu wodą deszczową na Stormwater Poland 2024

Porozmawiajmy o zarządzaniu wodą deszczową, które staje się coraz ważniejsze z roku na rok.

Ze względu na rosnącą urbanizację, zmiany klimatu oraz powszechne zabetonowywanie powierzchni w dużych miastach, ACO stworzyło innowacyjne narzędzie, które w prosty sposób pomaga projektantom zaprojektować efektywny system zarządzania wodą deszczową.

To narzędzie nazywa się ACO City i jest to wirtualne miasto, które intuicyjnie prowadzi użytkowników przez różne części miasta, pokazując różne rozwiązania dbające o cenny zasób, jakim jest woda. W ACO City znajdziecie drogi, ulice, osiedla oraz ogrody deszczowe. Dzięki temu narzędziu możecie zobaczyć, jak zarządzać wodą deszczową od dachu po parking.

W obliczu ekstremalnych warunków pogodowych, podtopień i powodzi, które aktualnie nawiedzają Polskę, odpowiednie zarządzanie wodą deszczową jest kluczowe, aby zmniejszyć ryzyko zalań i podtopień w przyszłości!

W materiale video prezentujemy wywiad z Olgą Płaciszewską, ekspertką ACO Poland, która opowiada o znaczeniu zarządzania wodą deszczową i przedstawia szczegóły dotyczące narzędzia ACO City. Sprawdźcie, jak możemy wspólnie chronić nasze zasoby wodne, korzystając z dostępnych narzędzi pomagających zrozumieć istotę problemu!

Więcej o ACO City znajdziecie tutaj

Rafał Dudziak

Kierownik Działu Zarządzania Produktem
i Centrum Projektowo-Technicznego

ACO Multiline Seal In, opowiada Rafał Dudziak - Kierownik Działu Zarządzania Produktem i Centrum Projektowo Technicznego w ACO Poland


Rafał Dudziak opisuje zalety i unikalne cechy systemów zabezpieczających przed wodą, oferowanych przez firmę ACO. Skupia się on na ekologii, szczelności oraz ochronie przed przenikaniem szkodliwych substancji do środowiska. Podkreśla kluczowe aspekty, takie jak wodoszczelność bez konieczności manualnego uszczelniania na budowie, gotowe biblioteki BIM, ochronę wód, gruntu i fundamentów przed zanieczyszczoną wodą oraz omawia szczegóły akcesoriów zapewniających szczelność w różnych konfiguracjach. Dodatkowo wspomina również o niskich kanałach z uszczelkami do zastosowań balkonowych, gładkim dnie na całej długości kanałów oraz zwiększonym bezpieczeństwie dzięki ukrytej uszczelce, która jest chroniona przed uszkodzeniami podczas czyszczenia.

Michał Wiśniewski

Menadżer Produktu – Systemów Odwodnień Budynków i Separatorów ACO

Separatory ACO - opowiada Michał Wiśniewski - Menadżer produktu Building Drainage w ACO Polska.
Systemy separacji oraz odwodnień budynków w obliczu postępującej urbanizacji są kluczowym elementem w zarządzaniu wodami powierzchniowymi. W swoim materiale Michał Wiśniewski, Menadżer segmentu Building Drainage opisuje, jak woda odprowadzana z terenów miejskich szybko przenosi zanieczyszczenia, co wymaga skutecznych systemów oczyszczania. Przedstawia również działanie i zalety różnych separatorów, takich jak separatory tłuszczu i substancji ropopochodnych, które są niezbędne do ochrony infrastruktury i ekosystemów. Michał Wiśniewski podkreśla jak wielkie znaczenie ma odpowiednia instalacja i konserwacja systemów separacji oraz utylizacja zanieczyszczeń, aby woda mogła powrócić do środowiska w swojej czystej formie.

ACO Polska przedstawia nowoczesne separatory zawiesin, metali ciężkich i mikroplastiku

Czy wiecie, że Polska od lat boryka się z ujemnym bilansem wodnym, co prowadzi do poważnych susz zagrażających rolnictwu, energetyce i naszym ekosystemom? (źródło: www.iung.pl).

Efektywne zarządzanie wodami opadowymi to odpowiedź #ACO na ten problem: bez odpowiedniego podczyszczania tradycyjne zbiorniki retencyjne z powodu osadzającej się zawiesiny mogą wprowadzać do gruntu metale ciężkie i inne szkodliwe substancje ropopochodne.

Dziś zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego materiału wideo, w którym Michał Wiśniewski, menadżer produktu w #ACOPolska, zaprezentuje nowatorskie rozwiązania #ACO w zakresie separatorów szkodliwych substancji ropopochodnych, metali ciężkich i mikroplastik.

A jeśli interesuje Was, jak działa grawitacyjna separacja i filtracja w nowoczesnych urządzeniach #ACO oraz jak wyglądają te potężne urządzenia od środka, koniecznie obejrzyjcie do końca!

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siedziby w Legionowie pod Warszawą, gdzie dla projektantów i inżynierów regularnie organizujemy warsztaty, szkolenia oraz prezentacje naszych produktów na żywo. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach #ACO w podczyszczaniu wód opadowych!

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o szkoleniach dla projektantów w ACOPolska

Więcej o filtrach technicznych #ACOStormClean oraz #ACOStormsedVortex

Relacja video z konferencji Stormwater Management 2024

Stormwater Poland to jedno z najważniejszych Wydarzeń branży wod-kan, skupiających się na tematyce przyszłości inżynierii i gospodarki wodnej w obliczu zmian klimatycznych.

W 2024 roku ACO pełniła funkcję Partnera Generalnego konferencji, a organizatorami Wydarzenia były RETENCJA PL oraz Aquanet S.A., które nie tylko wyznaczają kierunek w dziedzinie rewolucyjnych rozwiązań gospodarki wodnej, lecz również prowadzą działania ustanawiające nowe standardy projektowania i eksploatacji niebiesko-zielonej infrastruktury. Więcej tu

Relacja video z konferencji Stormwater Management 2024

Konferencja Stormwater Poland 2024, której ACO miało zaszczyt być Partnerem Generalnym, zakończyła się sukcesem. Wydarzenie, zorganizowane przez RETENCJA PL oraz Aquanet S.A., zgromadziło ekspertów i specjalistów z branży wodno-kanalizacyjnej, aby omówić przyszłość inżynierii i gospodarki wodnej w obliczu zmian klimatycznych.

Tematyka konferencji obejmowała strategie zarządzania wodami opadowymi, w tym cele i metody detencji, retencji oraz inne formy wykorzystania wód opadowych. Dyskutowano również o odpowiedzialności przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych w efektywnym gospodarowaniu wodami opadowymi oraz o roli zielono-niebieskiej infrastruktury w retencji wód opadowych i jej integracji z miejskimi ekosystemami. Nasi eksperci, Michał Wiśniewski i Karel Dohnal, przedstawili innowacyjną koncepcję #ACOStormwater, skupiając się na zarządzaniu wodami opadowymi w kontekście zaawansowanego podczyszczenia.

Ich prelekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także do nawiązania cennych kontaktów w branży.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z tego wyjątkowego wydarzenia.

Instalacja systemu ACO Stormbrixx HD900 oraz ACO Multiline w przebiegu ulicy Suwalnej w Legionowie

Zapraszamy do obejrzenia relacji z instalacji systemów ACO do rozsączania wód powierzchniowych na ulicy Suwalnej w Legionowie, gdzie od wielu, wielu lat bardzo dużym problemem dla mieszkańców była zastoina wodna, która pojawiała się w tym miejscu po ulewnych deszczach.

Lokalne władze zdecydowały się, aby uporać się z tym problemem, stosując odwodnienie liniowe, które będzie zbierało ową wodę i odprowadzało ją do zbiorników rozsączających, znajdujących się pod jezdnią.

Największymi wyzwaniami tej inwestycji było odpowiednie zaprojektowanie rzędnych dla danego zbiornika, które musiały być dostosowane do lustra wody tutaj w tym miejscu, a także do odpowiedniego wykończenia jezdni, które będzie musiało być wykonane nad zbiornikiem.

Pomimo, że jest to droga lokalna, jest bardzo często uczęszczana przez różne pojazdy, dlatego bardzo ważne było, aby dany zbiornik wytrzymał odpowiednie warunki techniczne, panujące w tym miejscu. W przebiegu ulicy został zastosowany system ACO Stormbrixx HD 900, charakteryzuje się on stabilną konstrukcją, stosowany jest na przejazdach, w drogach lokalnych oraz na parkingach. Dzięki konstrukcji tego systemu, jak także możliwościach transportowych, układania go jeden na drugim, ograniczamy ślad węglowy, tak aby jak najbardziej sprzyjać środowisku. Więcej o systemach ACO znajdziesz tu

Paweł Krop

Manadżer Rynku Building Drainage
Przemysł Spożywczy i HoReCa

Separatory tłuszczu w kuchniach przemysłowych. Rozmawiają: Paweł Krop i Irek Solicki.

Paweł Krop i jego Gość, Irek Solicki w rozmowie o separatorach tłuszczu omawiają kluczowe aspekty związane z projektowaniem, użytkowaniem i konserwacją separatorów tłuszczy w kuchniach przemysłowych. Poruszają także kwestie ekologiczne, takie jak usuwanie mikroplastiku i metali ciężkich z wód opadowych oraz wyjaśniają regulacje prawne dotyczące tych urządzeń. Celem rozmowy jest edukacja restauratorów i projektantów kuchni, aby uniknęli błędów i efektywnie zarządzali kosztami oraz dbali o środowisko naturalne.

Relacja z Konferencji
WaterFolder Day