Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

beyond.aco | z architekturą przez kontynenty

W marcu 2021 roku ACO i AIT-Dialog z sukcesem uruchomiły wirtualną wycieczkę po siedmiu kontynentach świata, zapraszając architektów, urbanistów, inżynierów i architektów krajobrazu do dołączenia do „beyond.aco | z architekturą przez kontynenty”.

Architekci wraz z innymi ekspertami o międzynarodowej sławie prezentują inspirujące projekty o różnej skali, stawiają czoła nowym warunkom w środowiskach miejskich i wiejskich. W odniesieniu do kontekstu reagują innowacyjnie, eksperymentalnie i w sposób zrównoważony zarówno na poziomie globalnym jak i na konsekwencje zmian w wymiarze lokalnym.

Dołącz do nas w tej podróży dookoła świata! Weź udział w naszym kolejnym wydarzeniu na żywo w listopadzie 2023 r.

Zapewniamy ekscytującą tematykę wykładów!


Nasi Prelegenci:

Mamy zaszczyt ogłosić, że naszymi głównymi prelegentami będą Mario Cucinella z Mario Cucinella Architects w IT-Mediolan/Bolonia i Binke Lenhardt z Crossboundaries w CN-Pekin. Zaprosimy Was również na krótki wykład gościnny prof. dr inż. Wolfganga Dickhaut z Uniwersytetu HafenCity w Hamburgu.

W ACO On Site prezentujemy aktualny projekt autorstwa IAA Architects z Holandii, gdzie dzięki niebiesko-zielonej infrastrukturze i przy udziale ACO udało się przekształcić w bezpieczną dla klimatu, zrównoważoną i przyjazną do życia przestrzeń miejską.

Zarejestruj się już teraz, aby śledzić inspirujące wykłady!

Mario Cucinella
Cucinella Architects, IT-Bolonia/Mediolan

Dla Mario Cucinella Architects zrównoważony rozwój to poszukiwanie empatycznego podejścia do projektowania, rewitalizacji i odnowy naszych miast z różnych perspektyw.

Temat wykładu: Zrównoważony rozwój i empatia

www.mcarchitects.it

Dowiedz sie więcej

Binke Lenhardt
Crossboundaries, CN-Beijing

Crossboundaries wierzy, że odbudowa pielęgnuje społeczność, zachowuje wspomnienia i kształtuje przestrzenie.

Wykład: Prężność w rewitalizacji miast

www.crossboundaries.com

Dowiedz się więcej

ACO on site | Niebiesko-zielona transformacja
Chiel Lansink i Rieks Hulst | Holandia

W obliczu rosnących ujemnych skutków zmian klimatycznych adaptacja przestrzeni publicznej staje się koniecznością.

Temat wykładu: Nowy impuls do zamieszkania w przestrzeni miejskiej

www.iaa-architecten.com

Dowiedz się więcej

Program

beyond.aco | architektura ponad kontynentami

17:00 | Powitanie i wprowadzenie

17:10 | Keynote 1

17:35 | ACO On Site

17:55 | Keynote 2

18:20 | Dialog

18:30 | Podsumowanie i zakończenie

Termin „poza” nie oznacza tylko oddzielenia lub oddalenia od, można go również zastosować do architektury. Mamy tu na myśli kulturę budowania, która wytycza nowe możliwości poza normami i standardami oraz z dala od głównego nurtu, jednocześnie skupiając się na znaczeniu społecznym oraz obecnych i lokalnych uwarunkowaniach – architektura, która łączy.


Gospodarze

Kristina Bacht

„Inspiruje mnie wzajemne oddziaływanie architektury i jej kontekstu. W związku z obecnymi wyzwaniami rodzą się ekscytujące pytania o przyszłość budowania kultury”. (K. Bacht, AIT-Dialog)

  • Po ukończeniu studiów na architekturze i urbanistyce w Holandii i Chile, a także pracy w różnych międzynarodowych biurach architektonicznych w USA, Niemczech i Holandii, Kristina Bacht koncentruje się na korelacji architektury i dyscyplin pokrewnych na poziomie globalnym i lokalnym.
  • Jako kuratorka, autorka i jurorka licznych wystaw, publikacji, kongresów, konferencji i warsztatów, a także dyrektorka wydawnicza AIT-Dialog posiadająca własne galerie architektury w Hamburgu, Kolonii i Monachium, Kristina Bacht jest dobrze znaną osobowością w środowisku architektów.

Dowiedz się więcej o AIT-Dialog

Lea Woldag-Schwauna

„Zmiany klimatyczne i środowiskowe stawiają architektów i branżę budowlaną przed trudnymi wyzwaniami. Seria spotkań Beyond.aco daje nam szansę wspólnego spojrzenia na czekające nas zadania, dzięki czemu również już teraz będziemy mogli się nimi zająć."

  • Jako ekspertka ds. komunikacji i członkini międzynarodowego zespołu zarządzającego w ACO Group, posiada wieloletnie doświadczenie, ze szczególnym naciskiem na zrównoważony rozwój w branży budowlanej.
  • Dzięki regularnej współpracy z zagranicznymi oddziałami ACO, Lea posiada doskonałą sieć globalnych kontaktów i zna klientów ACO – a zwłaszcza wymagania i potrzeby architektów oraz planistów.

Dowiedz się więcej o ACO


beyond.aco | architecture across continents