Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Grupa ACO przejmuje kolejną firmę w sektorze budowlanym
kwiecień 2019

29.04.2019, Olga Płaciszewska

W 1 kwartale bieżącego roku została sfinalizowana transakcja przejęcia przez Grupę ACO włoskiej firmy MufleSystem srl. Zlokalizowana w Porto Recanati firma MufleSystem jest wiodącym producentem w zakresie systemów liniowych z tworzywa sztucznego HDPE, oferującym innowacyjne rozwiązania także w zakresie systemów ze stali nierdzewnej oraz odwodnień punktowych.

Akwizycja MufleSystem wzmacnia przewagę rynkową grupy ACO jako lidera w zakresie odwodnień liniowych na całym świecie i z pewnością wesprze wiodącą pozycję ACO Polska w realizacji lokalnych planów strategicznych na naszym rynku. Co ważne - rok 2019 będzie okresem przejściowym w procesie wdrażania działalności handlowej Mufle w ramach struktur ACO Polska. W pełni proces ten zostanie zakończony wraz z początkiem 2020 roku. „Jestem przekonany, że akwizycja MufleSystem w aspekcie długoterminowym wzmocni pozycję ACO Polska i pomoże w realizacji lokalnych planów strategicznych ONE21” mówi Tomasz Łapa Prezes Zarządu ACO Polska.

Należy podkreślić, że jest to kolejna akwizycja Grupy ACO po przejęciu takich firm jak: SG Railing w Norwegii, ECOLINE w Rosji czy producenta specjalistycznych włazów dostępowych do instalacji - Detego. Tak odważnie prowadzona polityka Grupy ACO zwiększa dostępne portfolio produktowe w zakresie Zarządzania Wodami Deszczowymi, gwarantując tym samym realizację potrzeb i celów sprzedażowych naszych Partnerów biznesowych na całym świecie.

ACO. creating the future of drainage