Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Prelegent Keynote: Manal Rachdi

Oxo Architectes
France | Montreuil

Manal Rachdi urodził się w 1978 roku w Maroku. W latach 1999-2005 studiował architekturę i urbanistykę w Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Nantes, FR. Po ukończeniu studiów, w 2006 roku wraz z Tanguy Vermetem założył w Paryżu firmę architektoniczną Off architecture, z której odszedł w 2010 roku.

Już w 2013 roku założył własne biuro w Montreuil, FR z OXO Architectes. Manal Rachdi potrafił połączyć w architekturze swoje dziecięce marzenie o życiu w lesie z pasją do rysowania: Wszystkie jego projekty uwzględniają duże obszary naturalne - tarasy, wewnętrzne lasy, zielone ściany - aby (ponownie) wprowadzić kawałek natury do miast.

Manal Rachdi uosabia młode pokolenie architektów, którzy ośmielają się zakłócać ustalony porządek i łączą w swojej pracy analizę strategiczną, dowcipne eksperymenty, odpowiedzialność społeczną i humor. Jego mocne i wrażliwe architektury proponują nowe doświadczenia miejskie i refleksje na temat przestrzeni życiowej jutra. Wykorzystuje naturę i rośliny jako materiały i tworzy wyjątkowe projekty, takie jak wieża mieszkalna "Arbre Blanc" w Montpellier z Sou Fujimoto i NLA Paris, Balcon sur Paris, Villiers, FR z Kengo Kuma & Associates, XTU Architects, Stefano Boeri Architetti, Michael Green Architecture i KOZ Architectes lub projekt Ecotone Antibes, FR z Atelier Jean Nouvel i l'agence Foussat Bapt.

W 2007 roku Manal Rachdi była asystentką profesora w Wyższej Szkole Architektury w Wersalu.

Odwiedź stronę internetową: www.oxoarch.com


Zarejestruj się

Projekty