beyond.aco | architecture across continents

AIT-Dialog jest częścią renomowanego europejskiego magazynu architektonicznego AIT. Założone 125 lat temu wydawnictwo jest jednym z najbardziej znanych niemieckich wydawnictw specjalizujących się w architekturze. Magazyn AIT ukazuje się od 1890 roku i jest znany jako marka na międzynarodowej scenie architektonicznej, a jako medium specjalistyczne otrzymał wiele nagród. Co roku ukazuje się dziesięć dwujęzycznych numerów (niemiecki/angielski), z których każdy poświęcony jest konkretnemu rodzajowi projektu budowlanego. AIT-Dialog od ponad 20 lat projektuje i organizuje ekskluzywne wydarzenia w kraju i za granicą; od sympozjów i kongresów na żywo i cyfrowo, po warsztaty, konkursy, wystawy i projekty książkowe, a także posiada zróżnicowaną i intensywną sieć renomowanych i wschodzących projektantów. Ponadto AIT-Dialog prowadzi dwie galerie architektury w Hamburgu i Monachium, w których prezentowane są istotne tematy z zakresu kultury budowlanej.

Pierwsza edycja naszego nowego wirtualnego cyklu imprez "beyond.aco", który koncentruje się na odpowiedzialnej architekturze w czasach globalnych zmian i zmieniających się warunków oraz wyzwań klimatycznych, w marcu 2021 roku okazała się wielkim sukcesem. Ponad 1000 uczestników zgłosiło się i śledziło inspirujące wykłady inauguracyjne architekta z RPA Petera Richa i Kunle Adeyemi, który ma praktyki w Amsterdamie i Nigerii, ale pracuje na całym świecie, jeśli chodzi o projekty w obszarach miejskich związanych z wodą.

Druga edycja, która odbyła się w czerwcu 2021 roku, przyniosła wiele atrakcji: Bangladesh Aga Khan awardee Marina Tabassum i specjalista od bambusa Simon Velez, a także projekt Fragment w mieście Praga autorstwa dewelopera Marcela Sourala (Trigema) wraz z międzynarodowej sławy artystą Davidem Černý.

Kolejna edycja odbędzie się 7 października 2021 roku i będzie prezentowana w formie livestreamu o godzinie 18:00.

TOP