Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

beyond.aco | architecture across continents

AIT-Dialog jest częścią renomowanego europejskiego magazynu architektonicznego AIT. Założone 125 lat temu wydawnictwo jest jednym z najbardziej znanych niemieckich wydawnictw specjalizujących się w architekturze. Magazyn AIT ukazuje się od 1890 roku i jest znany jako marka na międzynarodowej scenie architektonicznej, a jako medium specjalistyczne otrzymał wiele nagród. Co roku ukazuje się dziesięć dwujęzycznych numerów (niemiecki/angielski), z których każdy poświęcony jest konkretnemu rodzajowi projektu budowlanego. AIT-Dialog od ponad 20 lat projektuje i organizuje ekskluzywne wydarzenia w kraju i za granicą; od sympozjów i kongresów na żywo i cyfrowo, po warsztaty, konkursy, wystawy i projekty książkowe, a także posiada zróżnicowaną i intensywną sieć renomowanych i wschodzących projektantów. Ponadto AIT-Dialog prowadzi dwie galerie architektury w Hamburgu i Monachium, w których prezentowane są istotne tematy z zakresu kultury budowlanej.

Pierwsza edycja naszego nowego wirtualnego cyklu imprez "beyond.aco", który koncentruje się na odpowiedzialnej architekturze w czasach globalnych zmian i zmieniających się warunków oraz wyzwań klimatycznych, w marcu 2021 roku okazała się wielkim sukcesem. Ponad 1000 uczestników zgłosiło się i śledziło inspirujące wykłady inauguracyjne architekta z RPA Petera Richa i Kunle Adeyemi, który ma praktyki w Amsterdamie i Nigerii, ale pracuje na całym świecie, jeśli chodzi o projekty w obszarach miejskich związanych z wodą.

Druga edycja, która odbyła się w czerwcu 2021 roku, przyniosła wiele atrakcji: Bangladesh Aga Khan awardee Marina Tabassum i specjalista od bambusa Simon Velez, a także projekt Fragment w mieście Praga autorstwa dewelopera Marcela Sourala (Trigema) wraz z międzynarodowej sławy artystą Davidem Černý.

Kolejna edycja odbędzie się 7 października 2021 roku i będzie prezentowana w formie livestreamu o godzinie 18:00.


Prelegenci

Nader Tehrani
NADAAA | USA

"W świecie, w którym globalne ocieplenie stanowi coraz większe wyzwanie, jasne jest również, że przemysł budowlany w znacznym stopniu przyczynia się do niezrównoważonej emisji dwutlenku węgla. Identyfikacja naturalnie odnawialnych zasobów jest krytycznym czynnikiem w określaniu zrównoważonego łańcucha dostaw dla przemysłu, a jednak nie może to zagwarantować roli architektury w tym równaniu. Ten wykład skupi się na roli drewna, przyjętej w jego hybrydowych formatach, aby przyczynić się do kulturowego i ekologicznego równania w równowadze."

Wykład: The Woodpecker´s Delight

www.nadaaa.com

Dowiedz się więcej

Sinus Lynge
EFFEKT | Denmark

"W EFFEKT wierzymy, że architektura i projektowanie urbanistyczne to tworzenie trwałego, pozytywnego wpływu na nasze środowisko i naszą planetę. Dlatego też mierzymy nasze projekty ich wpływem - wpływem EFFEKT. Dążymy do stworzenia trwałego wpływu społecznego, ekonomicznego i środowiskowego ze wszystkim, czego się podejmujemy i zawsze rozpatrujemy nasze projekty w kontekście lokalnym, regionalnym i globalnym, aby stworzyć wartość społeczną, która wykracza poza brief i klienta."

www.effekt.dk

Dowiedz się więcej

Manal Rachdi
OXO Architectes | Francja

"Wierzymy, że najbardziej odpowiednie projekty dla naszych czasów to te, które są inspirowane naturą i które szanują nasze środowisko. Globalne ocieplenie to niesamowita okazja do wymyślenia nowej, odpornej i innowacyjnej architektury ekologicznej. Wierzymy w przyjazne dla mieszkańców, integracyjne i zielone miasta. Ufamy w innowacyjną, społeczną i realistyczną architekturę dla zmieniającego się świata. Nasza siła pochodzi z silnej wiary w wymarzone krajobrazy, w których przestrzeń publiczna jest znowu ekscytująca, gdzie nasze budynki w inteligentny sposób przyczyniają się do rozwiązywania problemów środowiska. Wierzymy, że najlepsza architektura musi być żywym ekosystemem w harmonii z tworzącymi ją elementami, takimi jak struktura, technika i usługi, światło i forma, jej integracja z kontekstem i krajobrazem, dobre samopoczucie, jakie zapewnia, a przede wszystkim znaczenie, jakie jej nadano."

Wykład: Nature, Architecture and Beyond

www.oxoarch.com

Dowiedz się więcej

ACO On Site | Rimac Campus
Mate Rimac & Marko Dabrović | Zagrzeb | Chorwacja

Znani architekci z 3LHD urzeczywistniają wizjonerskie plany przedsiębiorcy, wynalazcy i założyciela Rimac Automobili Mate Rimaca. W ten sposób, na obrzeżach Zagrzebia, w Chorwacji, powstaje "Rimac Campus". Dla Rimaca, chorwackiego producenta elektrycznych hipersamochodów, ma to być kampus "zbudowany wokół pracownika". Jak ten pomysł nabrał kształtu, będzie relacjonowane wyłącznie przez samego Mate Rimaca, jak również CEO i partnera 3LHD Marko Dabrović!

3LHD/Rimac Campus 2021

Dowiedz się więcej