Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Prelegent Keynote: Nader Tehrani

NADAAA
USA | Boston

Nader Tehrani urodził się w Londynie, w Wielkiej Brytanii, w 1963 roku. Studiował w Rhode Island School of Design, USA (Bachelor of Fine Arts, 1985 i Bachelor of Architecture, 1986) oraz na Uniwersytecie Harvarda, USA (Master of Architecture in Urban Design z wyróżnieniem, 1991).

Wraz z Rodolphe el-Khoury'm założył w 1986 roku biuro architektoniczne Office dA, z którego odszedł w 2010 roku. W 2011 roku, wraz z Katherine Faulkner, założył NADAAA, wielobranżowe biuro zajmujące się wypełnianiem luki pomiędzy różnymi gałęziami projektowania: od krajobrazu po urbanistykę, od architektury po projektowanie wnętrz i od wzornictwa przemysłowego po meblarstwo. Praca NADAAA jest dowodem na zaangażowanie w nowe formy wiedzy poprzez projektowanie. Mając na uwadze zintegrowane myślenie, podejmują dyskusję na temat technologii, estetyki i protokołów budowlanych jako części holistycznego procesu.

Firma otrzymała liczne nagrody za swoją pracę, a w 2020 roku sam Nader Tehrani otrzymał nagrodę Arnold W. Brunner Memorial Prize przyznawaną przez American Academy of Arts and Letters za szczególne osiągnięcia w interpretowaniu architektury jako sztuki. Do najbardziej znanych budynków NADAAA należą Melbourne School of Design, AU, Daniels Faculty of Architecture, Landscape and Design na Uniwersytecie Toronto, CA, oraz MIT Site 4, USA.

Nader Tehrani jest obecnie dziekanem Irwin S. Chanin School of Architecture w Cooper Union, USA. Wcześniej, w latach 2007-2015, był profesorem architektury w MIT School of Architecture and Planning, gdzie w latach 2010-2014 pełnił również funkcję kierownika wydziału. Był również profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Melbourne (AU), Uniwersytecie w Toronto (CA), Uniwersytecie Harvarda (US) oraz Georgia Institute of Technology (US).

www.nadaaa.com


Zarejestruj się

Projekty