Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Prelegent Keynote: Sinus Lynge

EFFEKT
Denmark | Copenhagen

Sinus Lynge studiował w Szkole Architektury Duńskiej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze. Wraz z Tue Fogedem założył w 2007 roku biuro architektoniczne EFFEKT w Kopenhadze. EFFEKT to duńskie słowo oznaczające wpływ. Jest to firma działająca na polu architektury, urbanistyki i badań, zatrudniająca obecnie 60 pełnoetatowych pracowników.

Projekty EFFEKT koncentrują się na spójności społecznej i tętniącym życiem mieście, a także na inteligentnych rozwiązaniach w zakresie zużycia energii i zrównoważonego rozwoju. W dużej mierze dzięki Sinusowi Lynge, firma stosuje empatyczne i wrażliwe podejście do architektury, łączące dokładną analizę z zabawnym myśleniem projektowym. Przykładem tego są liczne, wielokrotnie nagradzane projekty architektoniczne, urbanistyczne i badawcze.

Przykładowo, do najnowszych udanych projektów należy koncepcja projektu Urban Villages - nowego wizjonerskiego modelu rozwoju zrównoważonego, przystępnego cenowo i nadającego się do zamieszkania budownictwa mieszkaniowego w miastach na całym świecie. Podobnie, koncepcja ReGen Villages reprezentuje pionierski model rozwoju off-grid, zintegrowanych i odpornych ekowiosek, które mogą niezależnie zasilać i żywić rodziny na całym świecie. Projekt został po raz pierwszy zaprezentowany na Biennale di Venezia w 2016 roku i zyskał szerokie międzynarodowe uznanie.

Pod tytułem EGO TO ECO, EFFEKT jest również wystawiany w ramach obecnego Biennale di Venezia. Projekty tworzy fikcyjny krajobraz 1200 żywych drzew sterowanych zdalnie z Danii. Las otacza siedem projektów EFFEKT, które pomagają stworzyć fikcyjny krajobraz żywych drzew. "Nasza instalacja w Wenecji pokazuje serię pomysłów, koncepcji, strategii i projektów dotyczących życia i budowania, produkowania, konsumowania i rewitalizowania ekosystemów, których jesteśmy częścią i od których zależymy".

W sierpniu 2021 roku, EFFEKT wygrał konkurs na projekt nowej siedziby dla niemieckiego wydawnictwa Kieler Nachrichten w Kilonii. Nazwany KielHöfe, budynek o mieszanym przeznaczeniu o powierzchni 11 000 metrów kwadratowych, w dużej mierze przekształci istniejące budynki w nowe przestrzenie i zostanie zbudowany z drewna.

W semestrze jesiennym 2019 roku Sine Lynge prowadził kurs zrównoważonego projektowania na Uniwersytecie w Waszyngtonie.

Odwiedź stronę internetową: www.effekt.dk


Zarejestruj się

Projekty