Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Park Centralny w Gdyni

We wtorek, 29 sierpnia 2023 roku został otwarty trzeci – ostatni – etap Parku Centralnego. Jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat dała gdynianom przestrzeń do rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu w samym centrum miasta. Powstał też duży, podziemny parking na 270 samochodów. To domknięcie parkowej przestrzeni, które, choć ostatnie w kolejności, odgrywa najważniejszą rolę w całym projekcie. To tutaj skrył się podziemny parking dla samochodów, tu pojawił się też staw, który co roku będzie się zamieniać w zimową ślizgawkę i wreszcie to tutaj skorzystamy z polany piknikowej czy oferty gastronomicznej.

Źródło: www.gdynia.pl

Zastosowane rozwiązanie firmy ACO

W celu oczyszczania wody czarnej z tłuszczu w obiekcie gastronomicznym na terenie parku zastosowano wolnostojący separator tłuszczu LipuJet. Aby aby zapewnić jej efektywne tłoczenie do kanalizacji - zastosowano pompownie kompaktowe Multi Pro oraz Multi-Star.

Linia separatorów LipuJet, zaprojektowana została z myślą o efektywnym i wygodnym zarządzaniu odpadami w przemyśle. Nowe modele oferują różne poziomy komfortu eksploatacji, dostosowane do specyficznych potrzeb użytkowników. LipuJet-P-OD/-S-OD oraz LipuJet-P-RD/S-RD. Modele te zapewniają średni komfort eksploatacji. Opróżnianie odbywa się poprzez bezpośrednie odsysanie za pomocą rury z szybkozłączką. Czyszczenie realizowane jest przez otwarty właz przy użyciu zewnętrznego urządzenia myjącego, co ogranicza emisję nieprzyjemnych zapachów. Wyższy komfort oferują modele LipuJet-P-OM/-S-OM oraz LipuJet-P-RM/S-RM. Opróżnianie odbywa się poprzez bezpośrednie odsysanie, a czyszczenie wewnętrzne realizowane jest przez myjkę wysokociśnieniową. Proces sterowany jest manualnie, zapewniając brak emisji nieprzyjemnych zapachów. Najwyższy komfort eksploatacji oferowany jest przez modele LipuJet-P-OAP/-S-OAP oraz LipuJet-P-RAP/-S-RAP. Ich opróżnianie odbywa się bez otwierania urządzenia za pomocą stałego rurociągu z szybkozłączką. Czyszczenie wewnętrzne realizowane jest automatycznie przy użyciu zimnej wody, a dodatkowa pompa wspomaga proces opróżniania. Te modele gwarantują brak emisji nieprzyjemnych zapachów.