Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Doskonały ruszt ACO Voronoi
Zainspirowany pięknem natury

Od ponad 60 lat "Red Dot" ugruntował swoją pozycję na arenie międzynarodowej jako jeden z najbardziej poszukiwanych znaków jakości najlepszego wzornictwa. Raz do roku jury złożone z ekspertów spotyka się i ocenia zgłoszone do konkursu produkty, projekty, koncepcje projektowe i prototypy. „W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji" najlepsze produkty nagradzane są w trzech kategoriach - projektowanie produktu, projektowanie marki oraz koncepcje projektowe. W tym roku do konkursu zgłoszono łącznie 6500 produktów, a ruszt ACO Voronoi otrzymał nagrodę "Red Dot Product Design 2020".

W procesie odlewania mieszanka żelaza i węgla tworzy ruszt Voronoi. Jego szczególną cechą jest naturalna struktura. Wzór, który opiera się na zasadzie matematycznej, można zobaczyć między innymi w pęknięciach wyschniętej ziemi pod wpływem suszy czy skrzydłach ważki. Struktura Voronoi znajduje się również w wielu innych dziedzinach życia, takich jak architektura czy sztuka.

Siła twórcza projektanta Francka Magne'a w połączeniu z know-how ACO pozwoliła na opracowanie unikalnego produktu. Prawie poetycka reprodukcja natury, która nadaje rusztowi Voronoi współczesnej elegancji. Jest to kolejny dowód na doskonałą współpracę międzynarodową w ramach ACO Group. Projekt został opracowany w ACO we Francji, nominowany do Red Dot Award w Niemczech i obecnie zaczyna inspirować inne rynki. Indywidualny design dla każdego domu, unikalna tożsamość dla każdego miejsca.

Dowiedz się więcej na temat tła tego niezwykłego projektu: