Doskonały ruszt ACO Voronoi
Zainspirowany pięknem natury

Od ponad 60 lat "Red Dot" ugruntował swoją pozycję na arenie międzynarodowej jako jeden z najbardziej poszukiwanych znaków jakości najlepszego wzornictwa. Raz do roku jury złożone z ekspertów spotyka się i ocenia zgłoszone do konkursu produkty, projekty, koncepcje projektowe i prototypy. „W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji" najlepsze produkty nagradzane są w trzech kategoriach - projektowanie produktu, projektowanie marki oraz koncepcje projektowe. W tym roku do konkursu zgłoszono łącznie 6500 produktów, a ruszt ACO Voronoi otrzymał nagrodę "Red Dot Product Design 2020".

W procesie odlewania mieszanka żelaza i węgla tworzy ruszt Voronoi. Jego szczególną cechą jest naturalna struktura. Wzór, który opiera się na zasadzie matematycznej, można zobaczyć między innymi w pęknięciach wyschniętej ziemi pod wpływem suszy czy skrzydłach ważki. Struktura Voronoi znajduje się również w wielu innych dziedzinach życia, takich jak architektura czy sztuka.

Siła twórcza projektanta Francka Magne'a w połączeniu z know-how ACO pozwoliła na opracowanie unikalnego produktu. Prawie poetycka reprodukcja natury, która nadaje rusztowi Voronoi współczesnej elegancji. Jest to kolejny dowód na doskonałą współpracę międzynarodową w ramach ACO Group. Projekt został opracowany w ACO we Francji, nominowany do Red Dot Award w Niemczech i obecnie zaczyna inspirować inne rynki. Indywidualny design dla każdego domu, unikalna tożsamość dla każdego miejsca.

Dowiedz się więcej na temat tła tego niezwykłego projektu:

TOP