Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Wspólnie z Gdańskie Wody, Izbą Gospodarczą Wodociągami Polskimi oraz Gdańską Fundacją Wody
zapraszamy na konferencję „Zielona Retencja”

To wydarzenie to coś więcej niż zwykła konferencja – to pierwsze w Polsce spotkanie skupiające się na praktycznym wykorzystaniu roślinności do zarządzania i oczyszczania wód opadowych. Zielona Retencja pokazuje, jak można innowacyjnie wykorzystywać miejsca takie jak nieużytki, zagłębienia terenu czy pasy przy drogach do zbierania wody deszczowej. W tym roku jako Partner bierzemy udział w trzeciej edycji tego wyjątkowego wydarzenia, aby dzielić się z wami naszą wiedzą oraz doświadczeniem w tworzeniu zaawansowanych systemów do odprowadzania wody


DATA SPOTKANIA | 19 - 21.06.2024

MIEJSCE | Kunszt Wodny Gdańsk

W programie konferencji m.in:

  • Pierwszy dzień konferencji rozpocznie się od wystąpienia Piotra Grzelaka, Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska, który przedstawi wstęp do zielonej retencji. Następnie odbędzie się "Forum Wody i Zieleni", debata moderowana przez Agnieszkę Hobot, z udziałem liderów z całej Polski, w tym Joanny Kopczyńskiej z PGW Wody Polskie i Beaty Rutkiewicz, Wojewody Pomorskiej.
  • Drugiego dnia, Ryszard Gajewski z Gdańskich Wód i Paweł Sikorski z Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” poprowadzą sesję plenarną poświęconą regionalnemu wsparciu transformacji miast w zielono-błękitne obszary. Po południu skupimy się na sesji "Zielona Retencja" z prezentacjami na temat innowacyjnych projektów z całej Polski.
  • Trzeci dzień konferencji rozpocznie "Hyde Park Retencyjny", gdzie uczestnicy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie implementacji zielonych technologii w infrastrukturze miejskiej. Zakończymy wytycznymi i panelami dotyczącymi odpowiedzialności biznesu w adaptacji do zmian klimatu.

Zielona Retencja to nie tylko debaty i wykłady, ale także warsztaty praktyczne i wycieczki terenowe, które umożliwią uczestnikom zdobycie bezpośredniego doświadczenia w projektowaniu i modelowaniu hydrodynamicznym. Goście konferencji będą mieli okazję zobaczyć ogród podczas warsztatów z projektowania zielonej retencji i w czasie rowerowej wycieczki po gdańskich ogrodach deszczowych.

Nasza misja podczas tegorocznej konferencji “Zielona Retencja” polega na inspirowaniu kluczowych interesariuszy w tworzeniu zaawansowanych systemów do zagospodarowania wody opadowej w zieleni miejskiej

ACO Poland koncentruje się na promowaniu zrównoważonych i innowacyjnych technologii, które umożliwiają wykorzystanie miejskiej zieleni do efektywnego gromadzenia, filtrowania i podczyszczania wody deszczowej. Nasz udział w konferencji podkreśla zaangażowanie firmy w rozwijanie zielonych przestrzeni miejskich oraz promowanie zielonej retencji jako kluczowego elementu w adaptacji miast do zmieniających się warunków klimatycznych. Naszym celem, poprzez prezentację takich systemów oraz produktów, jak:

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska ACO na pierwszym piętrze, gdzie nasi eksperci będą do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania konferencji.

Jeremi Elżanowski

Dyrektor Sprzedaży Region Północ

Jeremi.Elzanowski@aco.pl

Tel. 22 767 0 620

Kom. 695 777 620

Rafał Cimiński

Kierownik Regionu

Rafal.Ciminski@aco.pl

tel. 601 264 172

Rafał Dudziak

Kierownik Działu Zarządzania Produktem i CPT

Rafał.Dudziaki@aco.pl

tel. 797 522 293


ORGANIZATOR:

To top

Gdańskie Wody

Jesteśmy zespołem, który czerpie z natury. Rozwijamy, testujemy i zachęcamy do naśladowania zieleni w magazynowaniu wód opadowych i dbałości o nie.

Gdańska Fundacja Wody

Gdańska Fundacja Wody działa od 1994 roku jako instytucja merytorycznie wspierająca kadry związane z ochroną środowiska.

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”


Zobacz relację z zeszłorocznej edycji